Roster

Directors

Technical Director

Romain Beaulieu

Sr: Mechanical Engineering

Operations Director

James Carskaden

Jr: Mechanical Engineering

TA

Justin Lounder

Sr: Mechanical Engineering

Admin Leads

Resource Management

Zander Lee

Jr: Mechanical Engineering

Purchasing

Andrew Ba

Jr: Mechanical Engineering

Business

Rachel Leu

So: Mechanical Engineering

Sponsorship

Joshua Johnson

So: Computer Engineering

Technology Management

Alex Hsu

Jr: Electrical Engineering

Public Relations

Chris Neitman

Sr: Mechanical Engineering

Aerodynamics

Lead: Sam Reissmann

Jr: AA Engineering

Michael Chi

So: AA Engineering

Andrew Ba

Jr: Mechanical Engineering

Jerry Hu

So: AA Engineering

Julia Bailey

So: AA Engineering (Intended)

Josh Forsythe

Jr: AA Engineering

Frank Goess

Jr: AA Engineering

Monica Kim

Jr: AA Engineering

Caelan Wisont

Sr: Mechanical Engineering

Chassis

Lead: Bin Kim

Sr: Mechanical Engineering

Aziz Momenah

MS: Mechanical Engineering

Chris Neitman

Sr: Mechanical Engineering

Emili Aslett

Sr: Mechanical Engineering

Maxwell Ferguson

Jr: Mechanical Engineering

John Reinke

MS: Mechanical Engineering

Composites

Lead: Albert Wang

Jr: Mechanical Engineering

Youri Babakoff

Fr: Business

Arden Chaing

Jr: Applied Physics

Claire Kohler

Fr: Mechanical Engineering (Intended)

Anita Korchemniy

Fr: Mechanical Engineering (Intended)

Jeremy Xu

Fr: Mechanical Engineering (Intended)

Caleb Hyun

So: Mechanical Engineering (Intended)

Drivetrain

Lead: Landon Spaw

Sr: Mechanical Engineering

Ofir Kedar

Jr: Applied Physics

Zander Lee

Jr: Mechanical Engineering

Matthew Khajehpour

Fr: Applied Physics

Julian Williams

Sr: Mechanical Engineering

Electronics

Lead: Howard Jin

Sr: Applied Physics

Ben Azevedo

Sr: Electrical Engineering

Joshua Johnson

So: Computer Engineering

Alex Hsu

Jr: Electrical Engineering

Katie Pryal

So: Electrical Engineering

Parashar Mohapatra

Jr: Electrical Engineering

Prati Dhamija

Fr: Computer Engineering (Intended)

eTrain

Lead: Cole Haegglund

Sr: Mechanical Engineering

Rachel Leu

So: Mechanical Engineering

Dakota Hunsaker

Sr: Mechanical Engineering

Jonathan Freeman

Jr: Mechanical Engineering

Amy Garbuz

Fr: Mechanical Engineering (Intended)

Emilee Paradis

Jr: Mechanical Engineering

Benjamin Shtunyuk

Jr: Mechanical Engineering

Firmware

Lead: Cedric Kong

Jr: Electrical Engineering

Michael Park

Jr: Electrical Engineering

Katrina Yang

So: Electrical Engineering (Intended)

Andrea Dang

So: Computer Science

Antonio Castelli

Sr: Computer Science

Millen Katyal

So: Computer Science

Aman Mohammed

So: Electrical Engineering (Intended)

Jing Lu

MS: Mechanical Engineering

Manufacturing

Lead: Aaron Jeffries

Sr: Industrial Engineering

Macklin Richardson

So: Industrial Design

Gautama Bhamidi

Fr: Mechanical Engineering (Intended)

Thomas Edwards

Jr: Applied Physics

Claire Feddema

Fr: Mechanical Engineering (Intended)

Arya Krisna GJ

Fr: Mechanical Engineering (Intended)

Michael Matherne

So: Mechanical Engineering

Lily Shiuan

Fr: Mechanical Engineering (Intended)

Suspension

Lead: Gaia Kirk

Sr: Mechanical Engineering

Manny Pacheco

Sr: Mechanical Engineering

Owen Kovarik

So: Mechanical Engineering

Nazareno Bustamante

Jr: Applied Physics

Alex Biegaj

Jr: Mechanical Engineering

Shane Beres

Fr: Mechanical Engineering (Intended)